Katalóguskeresés - kurzor villog

 

Nyitó oldali csempék

Tartalom megjelenítő

Gondolt már arra, hogy milyen érzés lehet végig sétálni az ország házának árkádsora alatt, gyönyörködve a Duna és a budai panoráma különleges látványában, miközben részese lehet egy időutazásnak, melyben megismerkedhet az Országgyűlési Könyvtár múltjával és jelenével?
A szerző költő, történész, diplomata, aki már több könyvet írt a magyar-lengyel történelmi kapcsolatok tárgyában és a szabadságharc témakörében is (pl. "Mindvégig veletek voltunk" : Lengyelek a magyar szabadságharcban című munka).
Az Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatósága tisztelettel meghívja Önt 2014. október 17-én az Országházban megrendezésre kerülő konferenciára.
1849. október 6-án végezték ki Aradon a magyar szabadságharc 13 honvédtábornokát, Pesten pedig Batthyány Lajost, az első magyar felelős kormány miniszterelnökét.
Spengler Németország történelmének egyik legválságosabb korszakában 1919 és 1933 között írta meg ezeket a máig elgondolkodtató, címükben időszerű, nemcsak filozófusoknak, történészeknek és politikusoknak címzett műveit. A történelem és a politikai gondolkodás mélyebb összefüggéseit kutató ember szenvedélye hatja át e könyvben szereplő írásait.
A mű írója a russzisztika kiváló szakértője, korábban megjelent könyvei az orosz irodalomról, a szovjet társadalomtörténetről, állam és egyház viszonyáról, a szovjet utódállamokról, a Gulágról szólnak.
A könyv szerzője Henry Kissinger (1923-), az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadója, majd külügyminisztere volt Richard Nixon és Gerald Ford elnöksége alatt. A huszadik századi amerikai külpolitika egyik legbefolyásosabb formálója, a kínai-amerikai kapcsolatok egyik stratégája.
Online kvízjátékra invitáljuk a felsőoktatási intézményeink jogi, politológiai, bölcsész és történelem szakos hallgatóit.

Bannerek

Olvasói fiók

Magyar Jogi Portál

Országház Könyvkiadó

MPGY

Muzeális

Soltész bibliográfia

Steindl

Fotótár

Kisebbség - v5

ADT logo