Katalóguskeresés - kurzor villog

 

Nyitó oldali csempék

Tartalom megjelenítő

Hiánypótló mű jelent meg a Szegedi Királyi Ítélőtábla történetéről az Országos Bírósági Hivatal Magyar Igazságügyi Akadémia gondozásában. A könyv szerzője Dr. Antal Tamás, az SZTE Állam- és Jogtudományi Karának docense. A Bíróságtörténeti Könyvek sorozat részeként 2014-ben napvilágot látott első kötet az ítélőtábla 1890 és 1914 közötti történetét dolgozza fel.
A szerző a Debreceni Egyetem docense, aki egyetemes és magyar historiográfiát és politikai eszmetörténetet tanít. Hiánypótló kötete az újkori egyetemes és magyar történetírás összefoglalását tartalmazza: részletesen bemutatja a modern német, francia, amerikai, angol, olasz, kelet-európai és természetesen a magyar történetírás főbb jellemzőit, elemzi alakulásuk folyamatát, aminek eredményeképpen a történettudomány és a történetírás a mai formájában létezik.
A könyvtár nyitvatartása az ünnepi időszakban az alábbiak szerint alakul.
2015. december 1-jén a Szakreferensi Szolgálat munkatársai látogatást tettek a Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Könyvtárában. A látogatás fő célja az ottani szakreferens, illetve tájékoztató könyvtáros kollégák munkájának megismerése és a szakmai tapasztalatok elmélyítése volt.
Az Adózási kézikönyvek sorozatban megjelent kiadvány szerzői, Varga Norbert, Vincze Péter és Vira Sándor egy kötetbe gyűjtötték azokat az Európai Bírósági ítéleteket, amelyek jelentős hatással vannak a hazai jogalkalmazási gyakorlatra, két szempontot szem előtt tartva a kötet összeállítása során.
A szerző az Antall-kormány igazságügyi minisztereként áttekintést ad arról a munkáról, melyet tárcája végzett, és amely nem kevesebbet jelentett, mint a korábbi pártállami jogrendszer lebontása, valamint egy új, jogállami kritériumoknak megfelelő jogrendszer felépítése.
Véget ért az Országgyűlési Könyvtár szervezésében a „Könyvtár, ami összeköt” ösztöndíjpályázat 2015-ös, öt hetes intenzív programsorozata. A 19 résztvevő beszámolójában kiemelte, hogy nagyszerű könyvtáros továbbképzést kaptak, átfogóan megismerhették a magyar könyvtári rendszert: a meglátogatott nemzeti, szak-, felsőoktatási, és közkönyvtárak részletesen bemutatták működésüket, munkafolyamataikat, osztályaik tevékenységét, szolgáltatásaikat.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karán működő Ereky István Közjogi Kutatóközpont 2015. március 5-6-án konferenciát szervezett hazai és külföldi kutatók részvételével ’A tagállami közigazgatási eljárásjogok az EU eljárási modelljének fényében’ címmel. A konferencián elhangzott előadásokból készült tanulmányokat tartalmazza a kötet, három tárgykör köré rendezve.

Bannerek

Olvasói fiók

Magyar Jogi Portál

Országház Könyvkiadó

MPGY

Muzeális

Soltész bibliográfia

Steindl

Fotótár

Kisebbség - v5

ADT logo