Katalóguskeresés Duplicate 1

Asset Publisher

Közeleg a Magyar Könyvtárosok IX. Világtalálkozója

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a vilagtalalkozo.oszk.hu címen elindult a Magyar Könyvtárosok IX. Világtalálkozójának (2024. november 21–22.) információs honlapja és a rendezvényre történő regisztráció. A korábbi évekhez hasonlóan az eseményt a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ Országos Széchényi Könyvtáraz Országgyűlési Könyvtárral közösen szervezi. A rendezvény első napja az Országházban, a második napja pedig a nemzeti könyvtárban zajlik majd. Az idei konferencia témája: Digitális hídépítés: közös örökségünk megőrzése és továbbadása. Az eseményen való részvétel mindenki számára ingyenes, azonban előzetes regisztrációhoz kötött.

A világtalálkozó első napján körképként a magyar kulturális örökség megőrzésének Kárpát-medencei megvalósításáról lesz szó, elsősorban könyvtári aspektusból. A konferencia második napján kiemelt jelentőségű hazai intézmények könyvtáros szakemberei és nyugat-európai, illetve amerikai magyar könyvtárosok tartanak előadásokat. Az esemény programját és a regisztrációs felületet az alábbi linken érhetik el: https://vilagtalalkozo.oszk.hu/program/attekinto-program/

Online account

Hungarian Juristical Portal