Katalóguskeresés - kurzor villog

 

Nyitó oldali csempék

Tartalom megjelenítő

Hogyan tájékozódjunk a végtelen mennyiségű jogforrás között?
A "Könyvtár, ami összeköt" – Kárpát-medencei fiatal magyar könyvtárosok együttműködése című ösztöndíjprogram keretében 2014. november 1.–november 30. között nyolc határon túli és két magyarországi szakember tölthetett egy hónapot az Országgyűlési Könyvtárban.
A szerzők közül hárman az MTA doktorai és négyen tagjai a Százak Tanácsának. Arra tesznek kísérletet, hogy a hazai földügy évezredes Kárpát-medencei történetiségének és mai alakulásának a nemzeti megmaradás szempontjából sorshatározó lényegét egyetlen tanulmánykötetben, tudományos igénnyel feltárják.
2015. április 10-én került megrendezésre az Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatóság könyvtára, azaz az Országgyűlési Könyvtár és a felsőoktatási intézmények közötti szakmai együttműködés projektnyitó találkozója a Parlament Vadásztermében.
Dr. Gombos Katalin, aki számos, európai joggal foglalkozó magas színvonalú szakkönyv szerzője, a CompLex kiadó által megjelentetett könyvében többek között a jog jelentősége Európában, a jog érvényesülésének térsége és ennek gyakorlati megvalósulása mellett a polgári és kereskedelmi ügyekben való igazságügyi együttműködés harmonizációs szabályait kutatja.
»FRISSÍTÉS!« 2015 áprilisától az Országgyűlési Múzeum tavaszi nyitva tartás szerint várja a látogatókat. Az ingyenes regisztrációs jeggyel lehetőség nyílik megtekinteni A magyar törvényhozás ezer éve című kiállítást, valamint az 1:100 arányú látványos makettet hétfőtől vasárnapig 9:00 és 17:00 óra között.
Az Országházzal egyidősek azok a most kiállításra kerülő gépek, melyek az Országgyűlési Könyvtár könyvkötészetének egykori munkaeszközei voltak. Az ipartörténeti ritkaságok között található például egy – az Örkény Tóték című kisregényből jól ismert – „margóvágó”, hivatalos nevén lemezolló. Megtekinthető a kiállított tárgyak között egy könyvprés, egy kartonlyukasztó és egy aranyozó-gép is.
A szerző a magyar népi mozgalom egész történetét áttekinti, a szellemi elődök munkásságától a népi hagyomány őrzőiig. A vizsgálódás kezdőpontja 1920 és a mű az 1990-es választásokkal záródik, hiszen a rendszerváltással színre léptek magukat a népi mozgalom örököseinek valló politikusok is.

Bannerek

Olvasói fiók

Magyar Jogi Portál

Országház Könyvkiadó

MPGY

Muzeális

Soltész bibliográfia

Steindl

Fotótár

Kisebbség - v5

ADT logo