Katalóguskeresés - kurzor villog

 

Nyitó oldali csempék

Tartalom megjelenítő

​A Parliamentary Affairs, a neves lektorált szakfolyóirat a kormányzás és a politikai rendszerek számos olyan szegmensét lefedi, amely közvetve vagy közvetlenül kapcsolódik a parlamenthez vagy a parlamenti rendszerekhez Nagy-Britanniában és Európában.
Nemzetközi és összehasonlító joggal foglalkozó, vagy akár csak más országok jogrendje iránt érdeklődő olvasóink figyelmébe ajánljuk a Brill kiadó által gondozott Foreign Law Guide adatbázist, melyet november 2-ig próbahozzáférés keretében használhatnak az Országgyűlési Könyvtár területén.
100 éve, 1917-ben jelent meg német nyelven a Felix Meiner lipcsei kiadónál Somló Bódog Juristische Grundlehre című műve, amely a magyar jogelméleti gondolkodás egyik legjelentősebb és nemzetközileg legelismertebb alkotása.
Sophronius Eusebius Hieronymus, korának egyik legnagyobb tudósa, a dalmáciai Stridon városában született 347 körül, és Betlehemben halt meg,419. vagy 420. szeptember 30-án. Önmagát így jellemezte: ,,filozófus, rétor, grammatikus és dialektikus egyszerre, továbbá három nyelvnek; a hébernek, görögnek és latinnak ismerője''.
A hosszúra nyúlt nyári szünet után ismét nyitva áll a kapu olvasóink előtt, és a megszokott nyitva tartási rendben várjuk régi és új olvasóinkat egyaránt.
2011-ben Kövér László, az Országgyűlés elnöke pályázatot hozott létre "Könyvtár, ami összeköt" – Kárpát-medencei fiatal magyar könyvtárosok együttműködése címmel. 2017-ben, immár hetedik alkalommal érkeztek hozzánk könyvtáros kollégák közös munkavégzésre, tapasztalatcserére, szakmai együttműködésre.
Idén szeptember 16-17-én kerül sor a Kulturális Örökség Napjaira, melynek célja, hogy ráirányítsa a figyelmet épített környezetünk értékeire. Az Országház és benne az Országgyűlési Könyvtár minden évben részt vesz az eseménysorozatban. Idén sem lesz ez másképp, nyitott kapukkal és szervezett vezetéssel várjuk majd önöket a KÖN mindkét napján 10-től 18 óráig.
A kiegyezés kimeríthetetlen témának tűnik a ma embere számára is, hiszen annyi körülmény befolyásolta létrejöttét, és annyi szempontból vizsgálható, hogy azok teljes feltárására másfél évszázad sem volt elegendő. Minden bizonnyal számos új összefüggésre világít majd rá a kiegyezés előzményeit, folyamatát és következményeit tekintve az a nemzetközi történészkonferencia is, mely az Országgyűlés Hivatalának Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatósága szervezésében valósul meg 2017. szeptember 26-án a Felsőházi ülésteremben.

Bannerek

Olvasói fiók

Magyar Jogi Portál

Országház Könyvkiadó

MPGY

Muzeális

Soltész bibliográfia

Steindl

Fotótár

Kisebbség - v5

ADT logo