Nyitó oldali csempék






Tartalom megjelenítő
A Blog Könyvajánlók tartalom.
Létrehozva 2015.03.09.
A Balassi Kiadó gondozásában megjelent kötet a jogi szimbólumok és rituálék történetét, bonyolult rendszerét járja körül a szakszerűséget az olvasmányossággal párosítva. A mű szerzője az ELTE ÁJK Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszékének oktatója, aki "Szimbólumok és rituálék a jogtörténetben" címmel már hosszú évek óta tart fakultatív előadásokat a kar joghallgatóinak.
Létrehozva 2015.03.02.
Az emberi viselkedés egyik láthatatlan, de annál erőteljesebb mozgatója a vallás, a vallási értékrend és a hagyomány. Mi a vallások jelentősége? Miért szükséges ismernünk a környezetünkben, Európában és a világban lévő vallásokat?
Létrehozva 2015.02.25.
Megjelent Erdmann Gyula: Szabadság és tulajdon című monográfiája, amely az 1839-40. évi reformkori országgyűlés történetét dolgozza fel.
Létrehozva 2015.02.24.
Soltész István szerkesztésében tíz évvel ezelőtt, 2004-ben jelent meg a bibliográfia első kiadása. A kötet kedvező fogadtatásban részesült, amely bátorította a szerkesztőt az anyaggyűjtés folytatására, a bibliográfia további bővítésére. Az olvasó most a negyedik átdolgozott, bővített kiadást foghatja kezébe, amely immár több, mint 55 ezer címet tartalmaz.
Létrehozva 2015.02.16.
A CompLex Kiadó gondozásában megjelent mű célja, hogy átfogó és összehasonlító szemléletű képet adjon a médiaszabályozás világáról. A kötet liberális demokratikus szemszögből mutatja be a jelenkori európai és nemzetközi médiajogot. A szerző "egy globálisan érvényes médiajog közös alapjait próbálja feltárni elméleti igénnyel."
Létrehozva 2015.02.09.
A fesztiválok a mai kor kiemelkedő ünnepei, ugyanakkor korokat átívelő eseményekként mindvégig jelen voltak a történelemben. Napjainkban igen gyakran rendeznek különböző apropóból fesztiválokat, azonban ezeknek az örömteli és látványos alkalmaknak a gyökerei egészen az ókorig nyúlnak vissza.
Létrehozva 2015.01.19.
A nagy háború című különszámban olvasható tanulmányok jelentős része "Az első világháború következményei Magyarországon és Európában" elnevezésű konferencián 2014. október 17-én hangzott el, az Országház Felsőházi üléstermében.
Létrehozva 2015.01.12.
A kötet a 2007-ben megjelent "The European Commission 1958-1972" című kiadvány folytatása. Az Európai Bizottság 1973-1986 közötti történeti időszakát öleli fel és mutatja be - többek között az erre az időszakra vonatkozó bővítéseket (hatról tizenkét tagállamra bővült a Közösség), a reformok bevezetését egy stagnálási időszakban, az intézményrendszer átalakítását és az Egységes Európai Okmány megszületését a 80-as években.
