Nyitó oldali csempék






Tartalom megjelenítő
Mi az equity helye és szerepe az angol jogban? Mit tartalmaz a „Nagy Ming Törvénykönyv”? Mik a skandináv jogok jellegzetességei? Melyek a francia jog főbb intézményei? Többek között ezekre az izgalmas kérdésekre is választ kapunk azokból a magyar és idegen nyelvű kötetekből, amelyek a könyvtár Nagy olvasótermének jogi kézikönyvtárában kialakított, a világ jogrendszereit, jogi kultúráit bemutató szekcióban kaptak helyet.
A közel 200 kiadványt felvonultató részleg a híres francia összehasonlító jogász, René David A jelenkor nagy jogrendszerei című művével indul, majd a jogrendszereket, a jogi kultúrákat átfogó és összehasonlító jelleggel tárgyaló kötetek után a jogi kultúra jelképeit, szimbólumait bemutató könyvek következnek. A színek jogtörténeti jelentősége, az ítélkezés szimbólumai, hatalmi jelképek a jogban, a jog épített környezete – csak néhány a kötetekben megbúvó megannyi érdekes tematika közül.
Belgium, Spanyolország vagy Törökország jogi kultúrájának megismerése mellett betekintést nyerhetünk többek között Írország jogrendszerébe és a The Law of Scotland című összeállítás segítségével tájékozódhatunk a skót jog jellegzetességeiről is. Az ázsiai jogi kultúrák világába viszi el az érdeklődőt Jany János Jogi kultúrák Ázsiában: kultúrtörténet, jogtudomány, mindennapok című műve, de több olyan önálló kiadványt is találunk a polcon, amelyek részletesen tárgyalják az indiai, a kínai vagy a japán jog sajátosságait. Az ázsiai és az afrikai jogrendszerek érdekes összehasonlító elemzését tárja az olvasó elé a Comparative Law in a Global Context című könyv, és nem maradnak források nélkül a klasszikus iszlám jog iránt érdeklődők sem.
A világ jogrendszereivel foglalkozó művek a III jelöléssel ellátott jogi kézikönyvtáron belül a 381-500 számtartományban érhetők el. A magyar jogrendszert bemutató kötetek pedig egy másik szekcióban, az alkotmányjogon belül a 2701-2730 számtartományban találhatók.
