Katalóguskeresés - kurzor villog

 

Nyitó oldali csempék

Tartalom megjelenítő

Az erről szóló dokumentumot ma írta alá Prof Dr. Patyi András rektor és dr. Such György, az Országgyűlés Hivatalának főigazgatója a Ludovikán.

2016. február 10-én az Országházba látogattak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Karának Nemzetközi kapcsolatok és Európai Tanulmányok szakos hallgatói és oktatói. A látogatás során a csoport tagjai parlamenti sétán vettek részt, ezt követően pedig egy szakmai előadás keretében mélyebben megismerhették az Országgyűlési Könyvtár történetét, szolgáltatásait és különgyűjteményeit.

Az Oxford University Press gondozásában 2015-ben megjelent mű a német Szövetségi Alkotmánybíróság történetét dolgozza fel a létrehozásától, azaz 1951-től kezdődően egészen 2001-ig. Először jelenik meg angol nyelven olyan monográfia, amely tudományos igénnyel és átfogóan tárgyalja a német Alkotmánybíróság történetét, de más nyelvterületeken is hiánypótlónak számít ez a mű. A kiadvány multidiszciplináris megközelítésben foglalkozik a témával, a jogtörténeti és alkotmánytörténeti elemeket kombinálja a politika- és társadalomtörténeti vonatkozásokkal.
Decsy Sámuel Rimaszombaton (Gömör megyében) született 1742. január 2-án. Pozsonyban és Sárospatakon tanult, majd egyházi ösztöndíjak segítségével német, illetve holland egyetemeket látogatott, ahol bölcseleti és orvosdoktori oklevelet szerzett. Bécsben telepedett le s élt haláláig, 1816. január 25-dikéig.
José Bové élete nagyon színes, többek között volt globalizációkritikus aktivista, gazdamozgalmár és 2009-2014 között Európai Parlamenti képviselő is. Az Egyesült Államokban töltötte gyerekkorát, a hatvannyolcas diáklázadások és a vietnámi háború elleni tiltakozások résztvevője volt, majd hosszú időt töltött Indiában az 1970-es években. Aktivistaként érkezett vissza Dél-Franciaországba a 80-as években, a Larzac-fennsíkra, ahol egy katonai bázis terve ellen tiltakozott.
Felhívjuk tisztelt olvasóink figyelmét, hogy holnap (január 7-én), körülbelül 12 és 17 óra között kizárólag az érvényes olvasójeggyel (laminált kártya vagy parlamenti belépő) rendelkező látogatóink léphetnek be az Országgyűlési Könyvtárba.
Hiánypótló mű jelent meg a Szegedi Királyi Ítélőtábla történetéről az Országos Bírósági Hivatal Magyar Igazságügyi Akadémia gondozásában. A könyv szerzője Dr. Antal Tamás, az SZTE Állam- és Jogtudományi Karának docense. A Bíróságtörténeti Könyvek sorozat részeként 2014-ben napvilágot látott első kötet az ítélőtábla 1890 és 1914 közötti történetét dolgozza fel.
A szerző a Debreceni Egyetem docense, aki egyetemes és magyar historiográfiát és politikai eszmetörténetet tanít. Hiánypótló kötete az újkori egyetemes és magyar történetírás összefoglalását tartalmazza: részletesen bemutatja a modern német, francia, amerikai, angol, olasz, kelet-európai és természetesen a magyar történetírás főbb jellemzőit, elemzi alakulásuk folyamatát, aminek eredményeképpen a történettudomány és a történetírás a mai formájában létezik.

Bannerek

Olvasói fiók

Magyar Jogi Portál

Országház Könyvkiadó

MPGY

Muzeális

Soltész bibliográfia

Steindl

Fotótár

Kisebbség - v5

ADT logo