Katalóguskeresés - kurzor villog

 

Nyitó oldali csempék

Tartalom megjelenítő

A Blog Könyvajánlók tartalom.

A szerző költő, történész, diplomata, aki már több könyvet írt a magyar-lengyel történelmi kapcsolatok tárgyában és a szabadságharc témakörében is (pl. "Mindvégig veletek voltunk" : Lengyelek a magyar szabadságharcban című munka).
Spengler Németország történelmének egyik legválságosabb korszakában 1919 és 1933 között írta meg ezeket a máig elgondolkodtató, címükben időszerű, nemcsak filozófusoknak, történészeknek és politikusoknak címzett műveit. A történelem és a politikai gondolkodás mélyebb összefüggéseit kutató ember szenvedélye hatja át e könyvben szereplő írásait.
A mű írója a russzisztika kiváló szakértője, korábban megjelent könyvei az orosz irodalomról, a szovjet társadalomtörténetről, állam és egyház viszonyáról, a szovjet utódállamokról, a Gulágról szólnak.
A könyv szerzője Henry Kissinger (1923-), az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadója, majd külügyminisztere volt Richard Nixon és Gerald Ford elnöksége alatt. A huszadik századi amerikai külpolitika egyik legbefolyásosabb formálója, a kínai-amerikai kapcsolatok egyik stratégája.
1944-ben a Szovjetunió megkezdte a későbbi „népi demokratikus” országok felszabadítását. A nyugati hatalmak nem akadályozták a szovjet birodalmi törekvéseket.
2011 nyarán röppent fel a hír, hogy egy budapesti társasház pincéjében hét utazóládában rátaláltak Hegedüs Sándor (Kolozsvár, 1847. ápr. 22. – Bp., 1906. dec. 28.) politikus, miniszter, közgazdász hagyatékára.
Hiánypótló művet vehet kezébe az olvasó, hiszen magyarul eddig még nem jelent meg a hatalom természetrajzát ilyen átfogóan, tisztán feltérképező és egyben izgalmas mű.
Rendkívül hasznos és érdekes könyvet vehet kézbe az olvasó Hajas Barnabás, az ombudsmani hivatal közjogi főosztálya vezetőjének jóvoltából, aki a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen alkotmányjogot és közigazgatási jogot oktat.

Bannerek

Olvasói fiók

Magyar Jogi Portál

Országház Könyvkiadó

MPGY

Muzeális

Soltész bibliográfia

Steindl

Fotótár

Kisebbség - v5

ADT logo