Aktuális információk - második sor
Nyitó oldali csempék






Tartalom megjelenítő
A Blog Könyvajánlók tartalom.
Létrehozva 15. 06. 09.
Rendszerváltás – rendszerváltoztatás – rendszerváltozás.
Azt a történelmi folyamatot, amely a Kádár János nevével fémjelzett pártállami diktatúra felszámolását és a polgári demokrácia, a jogállam kialakítását jelenti, e három fogalom valamelyikével említi a közbeszéd.
Létrehozva 15. 06. 02.
Magyarország és az I. világháború győztes országai 1920. június 4-én írták alá Versailles Nagy-Trianon kastélyában a háborút lezáró és a történelmi Magyarország határait radikálisan átrajzoló békeszerződést.
Létrehozva 15. 06. 02.
A Varietas Europaea sorozatban jelentette meg a L’Harmattan kiadó Jacques Delors könyvét Az új európai összhang címmel. A Szénási Éva szerkesztésében napvilágot látó sorozat ezen kötete Jacque Delors beszédeit tartalmazza.
Létrehozva 15. 05. 28.
A HVG ORAC kiadó gondozásában megjelent tanulmánykötettel pályatársai, barátai, egykori és mostani munkatársai köszöntik hetvenedik születésnapján Vörös Imre jogtudóst, az MTA levelező tagját, volt alkotmánybírót. Vörös Imre kutatási területe a versenyjog, a nemzetközi magánjog és a nemzetközi gazdasági kapcsolatok joga, az európai jog és az alkotmányjog.
Létrehozva 15. 05. 21.
A Tomka Béla által szerkesztett kötetben olvasható értekezések 2014. október 17-én hangzottak el az Országház felsőházi üléstermében, Az első világháború következményei Magyarországon és Európában elnevezésű konferencián. A rendezvény fővédnöke Kövér László, az Országgyűlés elnöke volt.
Létrehozva 15. 05. 19.
Rosta Andrea könyve hiánypótló mű a magyar kriminológiai szakirodalomban, mivel hazánkban a fiatalkorú bűnözésről 1964 óta nem jelent meg monográfia.
Létrehozva 15. 05. 11.
A kötet szerkesztői, Jámbor Attila és Mizik Tamás hiánypótló könyvet hoztak létre. Korábban már születtek hasonló jellegű művek, de ilyen átfogó munka eddig még nem jelent meg magyar nyelven.
Létrehozva 15. 05. 04.
Az általános történettudományi kutatásban is periférikus témának számított az egyetemtörténet. Ez a hiánypótló monográfia arra tesz kísérletet, hogy interdiszciplináris megközelítésben, a legújabb kutatási eredményeket felhasználva mutassa be az európai egyetemek kialakulásának körülményeit és fejlődésüket a felvilágosodás koráig.
