Katalóguskeresés - kurzor villog

 

Nyitó oldali csempék

Tartalom megjelenítő

A Blog Könyvajánlók tartalom.

Az Oxford University Press gondozásában 2015-ben megjelent mű elsőként ad áttekintést idegen nyelven a magyarországi szokásjog kialakulásáról, történetéről. A kötet a 13. század elejétől egészen a 20. századig követi nyomon a szokásjog fejlődését és elemzi annak hatását, változásait.
Osztovits András szerkesztésében jelent meg az EU-jog c. tankönyv második, aktualizált, bővített kiadása.
Nyíri Tamás teológus és filozófus, régebben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára volt. Az 1970-es évek elején íródott könyvének a második kiadását fedezheti fel gyűjteményünkben az olvasó.
Bitskey Botond, az Alkotmánybíróság főtitkárának és Török Bernát, az Alkotmánybíróság főtanácsadójának szerkesztésében megjelent kötet elsősorban ahhoz kíván hozzájárulni, hogy a 2012-ben az alapjogvédelem egyik legfontosabb hazai eszközévé vált jogintézmény valóban betölthesse rendeltetését.
Negyedszázaddal az 1989-90-es demokratikus átmenet óta ugyanabban a politikai rendszerben élünk-e ma, mint ami akkor létrejött? Erre keresi a választ a Körösényi András professzor által vezetett Politikatudományi Intézet most kiadott tanulmánykötete, amelynek szerzői azt vizsgálják, hogyan változtak a politikai szereplők és intézmények (kormány, parlament, alkotmánybíróság, köztársasági elnök, önkormányzatok, média) az elmúlt 25 év során.
Az Oxford University Press gondozásában 2015-ben megjelent mű a német Szövetségi Alkotmánybíróság történetét dolgozza fel a létrehozásától, azaz 1951-től kezdődően egészen 2001-ig. Először jelenik meg angol nyelven olyan monográfia, amely tudományos igénnyel és átfogóan tárgyalja a német Alkotmánybíróság történetét, de más nyelvterületeken is hiánypótlónak számít ez a mű. A kiadvány multidiszciplináris megközelítésben foglalkozik a témával, a jogtörténeti és alkotmánytörténeti elemeket kombinálja a politika- és társadalomtörténeti vonatkozásokkal.
José Bové élete nagyon színes, többek között volt globalizációkritikus aktivista, gazdamozgalmár és 2009-2014 között Európai Parlamenti képviselő is. Az Egyesült Államokban töltötte gyerekkorát, a hatvannyolcas diáklázadások és a vietnámi háború elleni tiltakozások résztvevője volt, majd hosszú időt töltött Indiában az 1970-es években. Aktivistaként érkezett vissza Dél-Franciaországba a 80-as években, a Larzac-fennsíkra, ahol egy katonai bázis terve ellen tiltakozott.
Hiánypótló mű jelent meg a Szegedi Királyi Ítélőtábla történetéről az Országos Bírósági Hivatal Magyar Igazságügyi Akadémia gondozásában. A könyv szerzője Dr. Antal Tamás, az SZTE Állam- és Jogtudományi Karának docense. A Bíróságtörténeti Könyvek sorozat részeként 2014-ben napvilágot látott első kötet az ítélőtábla 1890 és 1914 közötti történetét dolgozza fel.

Bannerek

Olvasói fiók

Magyar Jogi Portál

Országház Könyvkiadó

MPGY

Muzeális

Soltész bibliográfia

Steindl

Fotótár

Kisebbség - v5

ADT logo