Aktuális információk - második sor
Nyitó oldali csempék






Tartalom megjelenítő
Létrehozva 14. 10. 13.
A szerző költő, történész, diplomata, aki már több könyvet írt a magyar-lengyel történelmi kapcsolatok tárgyában és a szabadságharc témakörében is (pl. "Mindvégig veletek voltunk" : Lengyelek a magyar szabadságharcban című munka).
Létrehozva 14. 10. 07.
Az Országgyűlés Hivatala Közgyűjteményi és Közművelődési Igazgatósága tisztelettel meghívja Önt 2014. október 17-én az Országházban megrendezésre kerülő konferenciára.
Létrehozva 14. 10. 06.
1849. október 6-án végezték ki Aradon a magyar szabadságharc 13 honvédtábornokát, Pesten pedig Batthyány Lajost, az első magyar felelős kormány miniszterelnökét.
Létrehozva 14. 09. 29.
Spengler Németország történelmének egyik legválságosabb korszakában 1919 és 1933 között írta meg ezeket a máig elgondolkodtató, címükben időszerű, nemcsak filozófusoknak, történészeknek és politikusoknak címzett műveit. A történelem és a politikai gondolkodás mélyebb összefüggéseit kutató ember szenvedélye hatja át e könyvben szereplő írásait.
Létrehozva 14. 09. 23.
A mű írója a russzisztika kiváló szakértője, korábban megjelent könyvei az orosz irodalomról, a szovjet társadalomtörténetről, állam és egyház viszonyáról, a szovjet utódállamokról, a Gulágról szólnak.
Létrehozva 14. 09. 15.
A könyv szerzője Henry Kissinger (1923-), az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadója, majd külügyminisztere volt Richard Nixon és Gerald Ford elnöksége alatt. A huszadik századi amerikai külpolitika egyik legbefolyásosabb formálója, a kínai-amerikai kapcsolatok egyik stratégája.
Létrehozva 14. 09. 12.
Online kvízjátékra invitáljuk a felsőoktatási intézményeink jogi, politológiai, bölcsész és történelem szakos hallgatóit.
Létrehozva 14. 09. 11.
1944-ben a Szovjetunió megkezdte a későbbi „népi demokratikus” országok felszabadítását. A nyugati hatalmak nem akadályozták a szovjet birodalmi törekvéseket.
