Aktuális információk - második sor
Nyitó oldali csempék






Tartalom megjelenítő
Létrehozva 19. 03. 12.
A Magyar Könyvtárosok Egyesülete (MKE) legtöbb szekciójának tisztújítása 2019 februárjában megtörtént, és mind a Társadalomtudományi, mind a Jogi Szekció elnökének megválasztása érintette az Országgyűlési Könyvtárat.
Létrehozva 19. 03. 08.
Tájékoztatjuk önöket, hogy a nemzeti ünnepre való tekintettel az Országgyűlési Könyvtár 2019. március 15-én, pénteken, valamint március 16-án, szombaton zárva tart.
Létrehozva 19. 03. 06.
Az Országgyűlési Könyvtár kiemelt hangsúlyt helyez a főgyűjtőköri tudományterületekkel (jogtudomány, politikatudomány, történelem), a nemzetközi szervezetekkel (ENSZ, EU), valamint a külföldi parlamentek működésével kapcsolatos friss külföldi szakirodalom minél szélesebb körű beszerzésére. Az alábbiakban a közelmúltban feldolgozott, az Európai Unióval foglalkozó külföldi köteteinkből adunk közre egy válogatást.
Létrehozva 19. 02. 18.
Az Országgyűlési Könyvtár kiemelt hangsúlyt helyez a főgyűjtőköri tudományterületekkel (jogtudomány, politikatudomány, történelem), a nemzetközi szervezetekkel (ENSZ, EU), valamint a külföldi parlamentek működésével kapcsolatos friss külföldi szakirodalom minél szélesebb körű beszerzésére. Az alábbiakban a közelmúltban feldolgozott, történelmi tárgyú külföldi köteteinkből adunk közre egy válogatást.
Létrehozva 19. 02. 14.
1945. február 26-án jelent meg „Az ideiglenes nemzeti kormány 1945. évi 530. M. E. számú rendelete a fasiszta szellemű és szovjetellenes sajtótermékek megsemmisítéséről”, mely előírta, hogy az ilyen jellegű dokumentumokat a könyvtárak szedjék össze és küldjék el az Országos Széchényi Könyvtárnak (OSZK), azzal a kiegészítéssel, hogy a nemzeti könyvtár egy teljes sorozatot a tudományos kutatás számára megőrizhet. A „fasiszta dokumentumok” kérdésköre az Ideiglenes Nemzetgyűlés Debrecenből Pestre költözése utáni időkben került előtérbe.
Létrehozva 19. 02. 11.
A jogi szakirodalmi kutatás nélkülözhetetlen forrásai az időszaki kiadványok, ezen belül is kiemelt helyet foglalnak el a jogi évkönyvek, amelyek egy-egy területhez, jogághoz kapcsolódóan évente megjelenő kötetekben közölnek rendszerint nagyobb lélegzetű, átfogó tanulmányokat, elemzéseket.
Létrehozva 19. 02. 08.
Abraham Ortelius (1527-1598) németalföldi térképész műve az egyik első, modern értelemben vett világatlasz volt. A geográfiai történelmi és kultúrtörténeti ismereteknek olyan gyűjteménye, amely jól tükrözi a földrajzi felfedezések korának tudományos eredményeit. A kartográfia tudományának fejlődésével a 16-17. században megjelenő térképek ékes bizonyítékát szolgáltatták a világ megismerhetőségére tett kísérlet sikerének. Az ismert világ határainak kitágulásával párhuzamosan egyre fontosabbá vált az új ismeretek rendszerezése.
Létrehozva 19. 01. 29.
Az Országgyűlési Könyvtár kiemelt hangsúlyt helyez a fő gyűjtőköri tudományterületekkel (jogtudomány, politikatudomány, történelem), a nemzetközi szervezetekkel (ENSZ, EU), valamint a külföldi parlamentek működésével kapcsolatos friss külföldi szakirodalom minél szélesebb körű beszerzésére. Az alábbiakban a közelmúltban feldolgozott, jogi tárgyú külföldi köteteinkből adunk közre egy válogatást.
