Nyitó oldali csempék






Tartalom megjelenítő
A Blog Könyvajánlók tartalom.
Létrehozva 17. 02. 23.
Tavaly év végén egy 110 éves, ritka előfordulású brosúrával szaporodott a könyvtár Magyar Parlamenti Gyűjteménye. A tenyérnyi nagyságú, 32 oldalas mű az első, amely bemutatja a látogatóknak az új Országház képviselőházi részét.
Létrehozva 17. 01. 25.
Rendkívül érdekes, témájában és feldolgozási módjában újszerű összeállítást készített a szerző: Európa és Amerika híres, hosszú történelmi időszak alatt kialakult és máig használt útvonalait vette sorba. Vannak köztük közismertek (pl. Selyemút, Borostyánút) és kevésbé ismerősek (pl. Oregon-ösvény, Könnyek útja).
Létrehozva 17. 01. 10.
A Patrocinium kiadó gondozásában megjelent monográfia célja az adórendszer igazságosságának vizsgálata, az időszerű problémakörök bemutatása, illetőleg az azokra adható válaszok és fejlesztési irányok kijelölése.
Létrehozva 17. 01. 05.
Különleges, rendkívül érdekes és információkban gazdag kötet született Dr. Boda József nb. vezérőrnagy tollából. A szerző a felderítés és hírszerzés, valamint a titkos információgyűjtés elméleti és gyakorlati kérdéseit vizsgálja.
Létrehozva 16. 12. 14.
Másodszor rendezett nemzetközi konferenciát a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Társadalmi Kapcsolatok Intézetének Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszéke „Határtalan Európa” címmel. Tuka Ágnes szerkesztésében jelent meg a tanulmánykötet, mely négy kiemelt téma köré gyűjtötte az elhangzott előadásokból készült tanulmányokat: Elméletek a nemzetközi térről, Európai Unió – működési lehetőségek és zavarok, Politikai játszmák az Európai Unióban és Magyarországi kitekintés.
Létrehozva 16. 11. 22.
Egy hatalmas vállalkozás nagyszerű eredményeként, Bunta Levente, Székelyudvarhely polgármestere kezdeményezésére született meg a háromkötetes Székelyföld története. Ehhez hasonló nagyságrendű kiadvány utoljára az 1986-ban megjelent háromkötetes Erdély története volt.
Létrehozva 16. 11. 16.
A Gondolat Kiadó és a Parlamenti Kutatások Központja gondozásában megjelent a Parlamenti kötetek című sorozat legújabb kötete, amely a Nyugat-Balkán parlamentjeinek működését mutatja be. A mű szerzője Szabó Zsolt alkotmányjogász, egyetemi adjunktus, 2010 óta a Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának oktatója, e mellett az Országgyűlés Hivatalának munkatársa.
Létrehozva 16. 10. 18.
A HVG ORAC kiadó gondozásában megjelent kötet az alapjogi tesztek alkalmazásához kapcsolódó módszertani kérdéseket vizsgálja, azaz azokat az általános módszereket, amelyek az alapjogokat korlátozó normák megengedhetőségének a vizsgálatára vonatkoznak.
