Katalóguskeresés - kurzor villog

 

Nyitó oldali csempék

Tartalom megjelenítő

​Egy intézmény történetében az évfordulók mindig nagyszerű alkalmat teremtenek arra, hogy emlékezzünk azokra az elődökre, akik példaértékű munkásságukkal megalapozták az intézmény szakmai tevékenységét. Nincs ez másképpen az alapításának 150 éves évfordulóját idén ünneplő Országgyűlési Könyvtár esetében sem.
Nagy örömünkre szolgál, hogy a Kulturális Örökség Napjai alkalmából idén is csaknem háromszáz látogatót köszönthettünk az Országgyűlési Könyvtár falai között, akik a hétvége során – a hely szellemének átélése mellett – számos kevésbé ismert tényt, érdekességet tudhattak meg a törvényhozás könyvtárának múltjáról és jelenéről.
A napokban mutatták be az Országházban Szente Zoltán A parlamentek története: a korai rendi gyűlések kialakulásától a modern népképviseleti törvényhozásokig című kötetét. A könyvbemutatóhoz kapcsolódóan ajánljuk figyelmükbe ezt a hiánypótló kötetet, amely hamarosan az Országgyűlési Könyvtár polcain is elérhetővé válik.
Hagyományainknak megfelelően a Kulturális Örökség Napjai alkalmából olvasóink helyett ezen a hétvégén ismét a nagyközönség veheti birtokba az Országgyűlési Könyvtár helyiségeit. Ilyenkor a megszokott könyvtári szolgáltatásaink szünetelnek, és rendhagyó programmal készülünk látogatóink számára
A jogtudomány, mint a könyvtár egyik fő gyűjtőköre, ezzel együtt, mint a „parlamenti könyvtár mindennapi kenyere” közel 8000 kötetes kézikönyvtári állománnyal képviselteti magát a Nagy olvasóterem polcain. A jogi szekcióban található dokumentumok két nagy egységben kerültek elrendezésre: az egyikben a jogforrásgyűjtemények (KK II jelöléssel), a másikban pedig a maga a jogi szakirodalom (KK III jelöléssel) kapott helyet.
Idén szeptember 15-16-án kerül sor a Kulturális Örökség Napjaira, melynek célja, hogy ráirányítsa a figyelmet épített környezetünk értékeire. Ezen a különleges hétvégén olyan épületek és intézmények kapui is megnyílnak a nagyközönség előtt, melyekbe az év más napjain nem nyerhetünk bebocsátást, de az egyébként nyilvános intézmények is egyedi, más alkalommal nem látható programokkal készülnek erre a két napra.
2018. augusztus 30-31-én került megrendezésre „A jövő könyvtára” címet viselő szakmai konferencia a festőien szép székely fővárosban, Székelyudvarhelyen. Az Országgyűlési Könyvtárat Redl Károly, a könyvtár helyettes vezetője, Villám Judit, a Szakreferensi Osztály vezetője és Maltsik Balázs szakreferens képviselte. A kétnapos, színvonalas rendezvénysorozat főszervezője a Székelyudvarhelyi Városi Könyvtár volt. A találkozó célja a kapcsolatépítés, kapcsolattartás, saját intézmények bemutatása, szakmai tevékenységek ismertetése, valamint a könyvtárak előtt álló jelen- és jövőbeli kihívások megbeszélése volt.
Az Országgyűlési Könyvtárban közel húsz éve működő Európai Unió Letéti Gyűjtemény állománya rendkívül gazdag és változatos,az EU működésének minden vonatkozását bemutató kiadványokat kínál a szakterület kutatóinak. A kezdeti időszakban kialakított szabadpolcos elhelyezés rendszere átlátható és logikus, így a dokumentumok önállóan is jól böngészhetők az olvasók által. A 30 témacsoportba egyaránt bekerültek a Luxembourgban működő Hivatalos Kiadótól érkező uniós kiadványok és az Országgyűlési Könyvtár állományába tartozó uniós témájú kötetek is. A Könyvtár a 70-es évektől folyamatosan gyűjti a magyar- és idegen nyelvű szakkönyveket, illetve időszaki kiadványokat, melyek az Európai Unió történetével, intézményrendszerével, jogával és szakpolitikáival foglalkoznak.

Bannerek

Olvasói fiók

Magyar Jogi Portál

Országház Könyvkiadó

MPGY

Muzeális

Soltész bibliográfia

Steindl

Fotótár

Kisebbség - v5

ADT logo

Vr séta - v1